Soma Çagri FM

Dinlemek için Flash Player Yüklemelisiniz Flas Player Yükle. Winampla dinlemek için aşağıdaki butona tıklayınız.

 
 
 
 
Misyonumuz
MİSYONUMUZ
MİSYONUMUZ
28/01/2011 / 00:35

Bir radyonun misyonu olmalı mıdır? Tabii ki evet… Misyonu olmayan bir radyo düşünmek imkansız. Ama misyon sahibi olmak ile ideolojinin propagandasını yapmak birbiriyle karıştılmamalı. Bu ikisi farklı şeylerdir. Çünkü  bir radyonun en başta gelen görevi, diğer tüm meslekler ve uğraşlarda olduğu gibi, işini yani radyoculuğu hakkıyla yapmaktır. Bunun dışındaki herhangi bir nedenden dolayı asli görevlerini ikinci plana itmek, kolaycılığa kaçmak, belki de taşınan misyonu suistimal etmektir. Bundan, mesajın önemsiz olduğu sonucu çıkarılmamalı: Misyon önemli tabii ve misyondan taviz vermek söz konusu bile değil. Çünkü kabul edilen bir gerçektir ki, kurumlarda insanlar gibi ancak misyonu taşıdıkları, ona hizmet ettikleri sürece anlam ve derinlik kazanırlar.

Öyleyse bütün mesele şu: Ne iş yapıyorsanız yapın, her şeyden önce o işin gereklerini, kurallarını iyi bilmeniz gerek; radyocuysanız önce radyoculuğu, gazeteciyseniz önce gazeteciliği, eğitimciyseniz önce eğitimi iyi bilmeniz gerekir. Zaten işinizi hakkıyla bildikten sonra, mesajınızı nasıl ve ne şekilde işin içine katacağınızı da iyi bileceksiniz.

 

Soma Çağrı FM şunu hedeflemektedir: Kendimiz kalarak, kendimizden yola çıkarak, hiçbir komplekse kapılmadan, radyoculuğu en iyi şekilde yapmak… Bunu yapmamak için hiçbir mazeretimiz yok çünkü. İmkanlar olarak donanımlı bir alt yapıya sahibiz. Personel olarak deneyimli ve işini seven bir kadromuz var. Şimdi bu iyi imkanlara sahipken, amatörce bir yayın yapmamız, donamımız yeterliyken kalitesizliğe razı olmamız kendimizi kandırmaktan öte bir anlam ifade etmez. Bundan öte bir şey varsa, o da,  sorumluluklarımızı yerine getirmemektir, başka bir şey değil.

 

Sözün özü şu: Biz Soma Çağrı FM olarak önemli bir misyonun taşıyıcılığını yaparken, radyoculuğun gereklerini ihmal etmemeye çalışıyoruz. Misyonumuza sadık kalarak, işimizin gereklerini yerine getirmeye büyük bir özen gösteriyoruz. Derdimiz, meselelerimizi bu günün diline dönüştürebilmek…

 
 

 

Soma Cagri FM RTV. YAY. SAN. A.Ş.

    Copyright © 2010 Yahyalı Fm